İL İL TÜM OKULLARA KURU ÜZÜM DAĞITIYORUZ!

Kuru üzüm çok sevilen bir kurutulmuş meyve! Tadı güzel olduğu kadar sağlıklı da. Faydası saymakla bitmeyen çekirdeksiz kuru üzümden bütün öğrencilerin faydalanması için, kolları sıvadık. 

TÜRKİYE’DE, ÇOCUKLARIN  SAĞLIĞINI DÜŞÜNEN BİR KURUM: TARİŞ

Gençler Neden Kuru Üzüm Yemeli?
*Genç nesilde obezite ve kilo artışı gibi konular hakkında, bir çok yanıltıcı bilgi var. Kuru üzümde enerji artışı sağlayan bol miktarda fruktoz ve glukoz bulunur. Bu nedenle kuru üzüm; kolesterol birikimi olmadan, yüksek seviyede enerji ihtiyacı olanlar için iyi bir seçimdir.

* Kalsiyum açısından zengin olan kuru üzüm, güçlü kemikler ve dişler için de önemlidir. Üzüm kalsiyum emilimine ve kemik oluşumuna yardımcı bor adı verilen bir mikro besin içerir.

*Tüm bu faydalarının yanında kuru üzüm vücudunuza yağ olarak dönen diğer tatlılar yerine eşsiz bir alternatiftir. Kalp sağlığı, kolon kanserinin önlenmesi, vücuttan safra atılımı ve kanser hücrelerinin büyümesinin engellenmesi için de etkilidir. Bir avuç üzüm enerji vermekle kalmaz sizi hastalıklardan da korur.

GELECEK NESİL SAĞLIKLA GELECEĞE ULAŞSIN DİYE...
Yukarıdaki  sebeplerle kuru üzümün faydalarından çocuklarımız mahrum kalmasın istedik. Gerekli görüşmeleri yaparak izinlerimizi aldık ve çocuklarımıza ulaşmaya başladık. Bu yüzden çok mutluyuz ve çocukların gülen gözlerini görünce, kendimizi genç hissediyoruz.

Umudumuz gençlikte! 

www.okuluzumu.com

TANITIM FİLMİ

pendik escort